Depilacja, golenie, kremy – sposoby na zbędne owłosienie

Można dyskutować o tym, czy ideał gładkiej skóry na całym ciele to rezultat wzorca z reklam i magazynów czy podporządkowanie się obowiązującym normom. Faktem jednak jest, że wiele kobiet z depilacji i golenia nie byłaby w stanie zrezygnować, tak zakorzeniło się w nas przyzwyczajenie do widoku gładkich nóg i pach. Jakie sposoby pozbycia się zbędnego owłosienia mamy do wyboru i który wybrać?

Golenie włosów na ciele to najprostsza, zajmująca najmniej czasu i wydawałoby się, że także najtańsza metoda. Przy dobraniu odpowiedniej pianki czy żelu albo sposobu, np. golenia pod prysznicem, to dobry sposób dla osób, u których łatwo o podrażnienia oraz wrażliwych na ból. Minusem jest jednak szybkie odrastanie włosków, a po uwzględnieniu zużywanej ich ilości maszynki nie wypadają wcale taniej niż inne sposoby.

Kremy do depilacji to bezbolesny sposób na gładkie ciało nawet do tygodnia, a odrastające włoski są miękkie, nie kłują. Dostępne są preparaty przeznaczone dla wrażliwej skóry, za to nie zawsze krem zapewni idealne efekty przy włosach mocnych i grubych.

Metody polegające na wyrywaniu włosów, zamiast usuwania ich części wyrastających nad skórę, pozwalają cieszyć się gładką skórą nawet przez kilkanaście tygodni. Zarówno depilator, jak wosk na zimno oraz na ciepło działają w podobny sposób, a komfort np. podczas letnich wyjazdów zdaniem dużej liczby kobiet wart jest kilku chwil bólu, jakie towarzyszą depilacji. W domu stosować możemy zarówno depilatory, jak i wosk. W przypadku tych pierwszych urządzeń łatwiej jest dotrzeć do miejsc trudno dostępnych czy w których same nie damy rady zerwać plastra z woskiem pod odpowiednim kątem. Jednak wyrywanie włosów pojedynczo może okazać się bolesne bardziej niż zerwanie na raz wosku.

Z okolicami trudniej dostępnymi lub wrażliwymi poradzi sobie lepiej kosmetyczka. Bydgoszcz ma wiele salonów [tutaj: swiaturody.com/bydgoszcz,kosmetyczka,9.html], w którym wykonamy depilację woskiem każdej części ciała. Przeprowadzona przez doświadczoną osobę będzie łatwiejsza i dokładniejsza. Jeżeli zależy nam na usunięciu każdego włoska i gładkości na długo, warto odwiedzić salon kosmetyczny. Zaletą wosku jest także to, że po kilku zabiegach włosy odrastają wolniej i są słabsze. Problem ich wrastania natomiast zlikwidujemy, jeżeli zadbamy o regularne peelingi i nawilżanie skóry np. nóg.

Metody depilacji są bardzo różne – do wykonania w domu, w salonie, różniące się kosztem i trwałością rezultatów. To od nas zależy, która okaże się najwygodniejsza.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>